Hakkımızda

Hakkımızda

Süleyman Çötel tarafından kurulan Matema Eğitim Kurumları 2012 yılında Çamlıkta kapılarını öğrencilere açmıştır.

Kuruluşundan 1 yıl sonra artan talebi karşılabilmek adına bulunduğu binanın diğer dairelerini de kiralayarak 600 metrekarelik bir eğitim kampüsü oluşturmuş.

Yenilikçi ve ilerlemeci eğitim modeliyle Türkiyenin pek çok saygın üniversitesine sayısız öğrenci kazandıran kurumumuz 2015 yılında Gülhan Başbuğ ve Halil Emirdağ ile güçlerini birleştirerek yenişehirde bir çok başarıya imza atacak olan teras şubeyi açmışlardır.

Her geçen gün artan prestij ve başarı ile gücüne güç katan Matema 2016 yılında 2 ayrı kolej kampüsü için kolları sıvamış estetik kaygılardan yoksun okul binalarına yeni bir boyut getirerek neoklasik mimarinin denizlideki ilk örneklerinden birini vermiştir.

2017 yılında yılında yapımımı tamamlanan kolej kampüslerimiz teknolojinin sağladığı en üst olanaklarla döşenmiştir. Akademik içerikli alanlar dışında  yüzme havuzu 2 adet kapalı spor salonu, drama tiyatro salonları, koro müzik çalışma salonları, görsel sanatlar atölyeleri ve  çok amaçlı salonların yanı sıra kafeteryasıyla eğitim öğretim kalitesini en üst seviyede tutabilmek  için gerekli bütün yatırımlar yapılmıştır.

Öğrencinin içindeki potansiyeli keşfetmeyi ve geliştirmeyi kendine misyon edinen Matema Eğitim kurumları bugün 2 kurs merkezi,1 satranç merkezi Koşuyolu yerleşkesinde anaokul, ilkokul, ortaokul kampüsü ve lise kampüsüyle yüksek standartlar ve kaliteli eğitim ilkesiyle Denizli iline hizmet vermektedir.